Wkrótce nowe promocje!

Nanotechnologia - Nano produkty

Nanosrebro


Używanie srebra jest bardzo starą formą dbania o higienę. W starożytności na co dzień wykorzystywano bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości srebra. Choć wówczas oczywiście nikt nie wiedział o istnieniu chorobotwórczych drobnoustrojów. Stosowano je bardziej intuicyjnie. 


Nanosrebro jest naturalnym, efektywnym antybiotykiem. W przeciwieństwie do antybiotyków nie niszczy dobroczynnej flory bakteryjnej. Zaobserwowano, że samo wyszukuje zarazki w organizmie, przyciąga je swym dodatnim ładunkiem i blokuje niezbędne im do życia enzymy. Beztlenowe bakterie i wirusy po prostu utlenia, czyli spala. Z tego powodu nazywane jest srebrnym pociskiem. Nie atakuje w sposób schematyczny, ale inteligentny. Unikalne właściwości nanosrebra sprawiają, że chorobotwórcze mikroorganizmy nie potrafią rozwinąć odporności na działanie cząsteczek srebra, tak jak dzieje się to w przypadku antybiotyku. Antybiotyki zabijają 12 szkodliwych bakterii, a nanosrebro niszczy ponad 650 chorobotwórczych bakterii, wirusów, grzybów i pleśni. 

Nanotechnologia zajmuje się obiektami o rozmiarach w granicach od 1 do 100 nm (nanometrów). 1 nm to jedna miliardowa część metra. Dla porównania najmniejsza znana człowiekowi bakteria ma 200 nm długości. Nanocząstki mają, w stosunku do swojej wielkości, bardzo silnie rozwiniętą powierzchnię, co sprawia, że są bardzo reaktywne, co w opisywanym przypadku zwiększa ich właściwości zabójcze dla bakterii, wirusów czy grzybów. Nanosrebro hamuje procesy enzymatyczne bakterii i przyczynia się do powstawania aktywnego tlenu w wodzie i powietrzu, co skutecznie uniemożliwia wzrost mikroorganizmów.


Producent:
Clinex
Wyników 1 - 6 z 6


Nano Protect Floral

Nanopreparat do mycia podłógDostępna pojemność :
Opakowanie zbiorcze


Nano Protect Glass

Nanopreparat do mycia powierzchni szklanychDostępna pojemność :


Nano Protect Silver Nice

Preparat do dezynfekcji klimatyzacji i wentylacjiDostępna pojemność :


Nano Protect Silver Odour Killer Fresh

Preparat do neutralizacji zapachówDostępna pojemność :


Nano Protect Silver Odour Killer Green Tea

Preparat do neutralizacji zapachówDostępna pojemność :


Nano Protect Silver Table

Gotowy do użycia płyn do mycia i dezynfekcji powierzchni ...
Logowanie

Biuletyn

Specjalne oferty i nowości!